top of page

Kurzy a přednášky

Osvěta je důležitou součástí naší práce. Interaktivní formou vás provedeme cestou vlněného vlákna od narození ovečky, přes zpracování a možnosti využití, až po kompost.

Naše Vlna_sortiment23.jpg

Interaktivní přednáška pro skupinu

Ovčí vlnu představíme interaktivní formou.

V rámci přednášky si můžete zároveň ohmatávat jednotlivé formy zpracování a porovnávat rozdíly mezi českou vlnou a vlnou Merino, která je nejjemnější.

Provedeme vás cestou vlněného vlákna od narození ovečky, přes zpracování a možnosti využití, až po kompost.

Tento lokální, přírodní a obnovitelný materiál nalézá své náležité uplatnění díky rozličnému sortimentu, který vám přednášející přinese na vlastní ruce osahat.

Cena přednášky se odvíjí dle konkrétních požadavků, časové náročnosti a cestovného. Pro cenovou nabídku nás neváhejte kontaktovat na: vlna@lindahavrlikova.cz.

Těšíme se na vás!

Workshop techniky suchého plstění

Vhodné od 5 let. (V případě, že jsou ve skupině mladší 5 let, máme i pro ně program.)

S naší malou dílnou PLSTĚNÍ MINI ZVÍŘÁTEK si můžeme společně vyzkoušet nejzajímavější vlastnost vlněného vlákna - při mechanickém tření se vlákna do sebe zaklesnou a díky tomu je možné je tvarovat do různých forem.

Rukodělná práce rozvíjí kreativitu u dětí. Velikost zvířátka je miniaturní, takže u práce děti vydrží. Pro nejmenší nadšence máme s sebou i speciální jehly, se kterými je práce bezpečná.

Cena workshopu se odvíjí dle konkrétních požadavků, časové náročnosti, počtu osob ve skupině, potřebných pomůcek a cestovného. Pro cenovou nabídku nás neváhejte kontaktovat na: vlna@lindahavrlikova.cz.

Těšíme se na vás!

IMG_4545_net.jpg

Lektorka
MgA. Linda Havrlíková, Ph.D.

Tvorba textilní a oděvní designérky Lindy Havrlíkové je neodmyslitelně spjata s českým vlněným suknem, které mělo v historii České republiky významné postavení a jehož výrobu se jí podařilo obnovit. Její práce zahrnuje i vlastní poznatky z celoroční péče o ovce, která má vliv na výslednou kvalitu vlákna pro další zpracování. Samotná průmyslová výroba ve větších objemech, na kterou klade ve své práci důraz pak může napomoci k reálné proměně nad uvažováním o tomto všeobecně nevyužitém lokálním, přírodním a obnovitelném materiálu.

Více o jejích projektech najdete v sekci Bio na webu:

https://www.lindahavrlikova.cz/ 

bottom of page