top of page

Kontakt

 

Všeobecné dotazy k platformě Naše Vlna

info@nasevlna.cz

Dotazy týkající se střiže ovcí a odvozu vlny

David Zdrha

777 891 477

david.zdrha@gmail.com

Dotazy týkající se zpracování vlny, výroby a prodeje výrobků

Linda Havrlíková

602 357 550

vlna@lindahavrlikova.cz

Nejčastější otázky a odpovědi

Z jaké vlny vyrábíme?

Vyrábíme výhradně z české vlny z našich pastvin! Zahraniční vlnu ani Merino vlnu u nás nenajdete. Tím podporujeme místní rozvoj a také biodiverzitu – pastevectví má blahodárný vliv na krajinu.

Kde vyrábíme?

Vlnu zpracováváme výhradně na území ČR, hrdě ve spolupráci s českým textilním průmyslem. Lokální výrobou mimo jiné minimalizujeme uhlíkovou stopu při logistice, která má obrovské dopady na planetu.

 

Je možnost velkoodběru zboží?

Velkoodběru vždy vycházíme vstříc a jsme otevření uvažovat nad jakýmkoliv požadavkem přímo na míru. Kontaktujte nás na info@nasevlna.cz a my připravíme konkrétní cenovou nabídku.

 

Jsou vlněné produkty chemicky upravované?

V Naší vlně dbáme na čistý produkt, který může být později rozložen v přírodě, a to navíc jako zdroj živin. Možná jste nevěděli, že i běžně dostupné oděvní nebo dekorační bavlněné a lněné materiály podstupují automaticky praní v aviváži, bělení nebo barvení. Tyto úpravy mají na svědomí až jednu třetinu škodlivin za celý textilní průmysl.

Jak balíme objednávky?

Balíme nízkonákladově, aby zákazník neplatil za balení, ale za vlnu a práci kolem ní! Objednávky balíme do čistých použitých krabic z místních prodejen. (Proto se může i stát, že bude na obalu třeba motorová pila.;) V každém balíku najdete také kartičku s ručně natištěným logem Naše vlna jako poděkování a důkaz, že vše pro vás chystáme ze srdce a vlastníma rukama.

 

Vykořisťování?

Těžba přírodních zdrojů je od vzniku továren, a s tím související velkovýroby přirozeně spjata s vykořisťováním nejen přírody, zvířat, ale i lidských zdrojů. Českých chovů ovcí se však tato problematika naštěstí netýká. Drancování je synonymem těžby nerostných surovin, byznysu s banány, klecových drůbežáren nebo plantáží bavlny.

 

A co takhle ovce a problematika etiky při stříhání vlny?

To, že je při stříhání ovce v mnohých zvláštních polohách, vůbec neznamená, že trpí bolestí. Ovce má 60 kg a více. Je důležité uvědomit si, že má velkou sílu a střihač jí musí pevně přidržovat – to se děje díky natrénované technice stříhání. Profesionální střihači zvířata nebijí! Kdyby se tak stalo, chovatel je příště jednoduše neobjedná a ještě informaci předá dalším a tím by střihač přišel o práci.

bottom of page