top of page

Lidé

Linda Havrlíková

Linda Havrlíková

Linda Havrlíková hospodaří na rodné usedlosti a dlouhodobě se věnuje oděvnímu designu, který zároveň studuje na Vysoké škole Uměleckoprůmyslové v Praze, nyní v rámci Phd. studia. Současně působí v Asociaci textilního-oděvního-kožedělného průmyslu. Již několik let se aktivně zabývá tématem nevyužitého lokálního ovčího rouna ve prospěch textilní a oděvní tvorby. Za podpory Vysoké školy Uměleckoprůmyslové v Praze se jí podařilo obnovit tradiční zpracování vlny do oděvního vlněného sukna, jež mělo v historii České republiky významné zastoupení. Na výrobě sukna spolupracuje s lokálními výrobci, jedním z nich je jedinečná Tkalcovna ve Strmilově. Pod stejnojmennou značkou navrhuje a šije oděvy na míru z těchto 100% českých vlněných tkanin.
Více najdete na lindahavrlikova.cz

Na platformě Naševlna.cz Linda mimo jiné nabízí široké veřejnosti zmíněná autorská vlněná sukna z vlny českých oveček. Na starosti má také vývoj dalších produktů z české vlny. Stará se o jejich kvalitu z estetického a udržitelného hlediska.

David Zdrha

David Zdrha

David Zdrha se naučil stříhat ovce na Novém Zélandu, kde několik let žil a pracoval na různých místech. V republice Whangamomona byl dokonce zvolen i prezidentem, a to jako jediný cizinec v historii této republiky. Ovce stříhal i v Austrálii, Německu, Rakousku, Holandsku, Belgii, Francii a v Itálii. Po návratu do ČR aktivně stříhá kde se dá, je členem České asociace střihačů ovcí, organizuje soutěže ve stříhání ovcí. V roce 2019 reprezentoval ČR na MS ve Francii. Jeho záliby a naprostá většina hovorů se točí stále kolem ovcí a jeho největším přáním je, aby se všechny ovce na světě měly dobře. A to i přes nepříznivé podmínky chovů u nás, mající za následek poměrně nekomfortní práci střihače, která je téměř každodenním chlebem Davida.


Na platformě Naševlna.cz se David vedle dalších aktivit stará především o plnohodnotný život oveček. Pod rukama mu prošlo nepřeberné množství ovčí vlny a proto nemůže být povolanějšího člověka u nás pro hodnocení její kvality.

bottom of page