top of page
Vyhledat

Proces výroby našich produktů

V blogovém příspěvku pro tento měsíc bychom vám rádi nechali nakouknout pod pokličku výrobě produktů z našeho e-shopu. My jsme milovníky ovčí vlny a rádi se obklopujeme vlněnými materiály všech možných variací. Nakoukněte s námi k nám domů prostřednictvím fotopříběhu, kde i samotný proces výroby probíhá.První fotografie: vlněný potah na polštář od hostující designérky Johany Skálové, ostatní fotografie: Naše Vlna.


Výroba na objednávku

Přirozené vlastnosti české ovčí vlny a její ekologický původ uznáváme natolik, že výrobky z e-shopu Naše Vlna nemáme skladem, ale připravujeme je a šijeme, až když nám přijde objednávka. Tak minimalizujeme zbytečnou výrobu věci a ty, které jsou už vyrobeny mají rovnou svého majitele. A také proto se dokážeme přizpůsobit konkrétním požadavkům tak, aby produkt co nejlépe vyhovoval koncovému zákazníkovi a tímpádem byl s oblibou používán co nejdéle to půjde.


Výhradně česká vlna

Naše Vlna se pyšní tím, že veškeré rouno pochází z vlny českých oveček. Víme, od jakého chvoatele vlna je, a jak k samotné vlně a ke svému stádu oveček celoročně přistupuje. Rádi pak takovou snahu vidíme a věříme, že tato radost je cítit i z našeho sortimentu výrobků.


Udržitelná výroba

Vlněný výrobek putuje za vámi s plně transparentním dodavatelským řetězcem a kompletně lokální výrobou. Naší snahou je podpořit zpracování české ovčí vlny i v lokálním textilním průmyslu. Finální výrobky k odeslání za vámi jsou následně osobně připravované a šité na středočeské usedlosti poháněnou malou vodní elektrárnou, takže i produktová výroba dbá na životní prostředí.


Výrobky jsou testovány rovnou u nás doma

Každý výrobek vlastně navrhujeme pro nás samotné a naše potřeby – nadšence kolem oveček. Takže je zároveň používáme sami v běžném životě a proto vám dokážeme poradit s jeho používáním i pravidelnou údržbou na základě osobních zkušeností.


Údržba

Údržby se nemusíme bát dokonce ani u kuchyňských chňapek, které jsou vystaveny velké námaze, co se týká zašpinění. Lze je prát na velmi jemný program, kdy přirozené namáčení ve vlažné vodě vlněnému materiálu prospívá, na rozdíl od praní na chemické bázi. Často je ale postačí namočit na noc do umyvadla se žlučovým mýdlem a jedlou sodou a nechat u tepla vyschnout. Prací prostředky ani aviváž se nedoporučují vůbec. Ty vlákna pouze narušují tak, že úplně ztrácí své schopnosti.


Děkujeme za přízeň!

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page